speaker-photo

Tankut Turnaoğlu

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü

Mart 2013'ten bu yana P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürlüğü görevini yürüten Turnaoğlu P&G kariyeri boyunca pek çok ülke ve pozisyonda görev aldı. Turnaoğlu; Kazakistan'da Orta Asya ve Kafkasya Ülke Müdürü, Brüksel'de Orta ve Doğu Avrupa Kumaş Bakım Pazarlama Müdürü, Singapur'da Asya ve Avustralya bölgesi Kumaş Bakımı Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu.
Spor yoluyla çocukların ve gençlerin özgüvenini artıran programlara önem veren Turnaoğlu, Türkiye’ye dönüşü ile birlikte çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla Olimpik Anneler hareketini hayata geçirdi.
İçerisinde yenilikçilik barındıran iş fikirlerini, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ve şirket içi çalışma kültürünü destekleyen Turnaoğlu, P&G Türkiye Yeni Nesil Ofise Taşınma projesine öncülük etti. Yeni ofisin Y kuşağının hem kariyer hem de kişisel anlamda gelişim ihtiyaçlarına göre oluşturulmasına ve yeni bir çalışma kültürü yaratılmasına destek oldu.
Şirket içi girişimciliğe önem veren Turnaoglu, yenilikçi girişimler ile alakalı ortaklıklar, yarışma ve şirket ziyaretlerini organize eden bir ekip kurulmasına öncülük etti. Türkiye'deki girişimcilik ekosisteminin gelişimini de destekleyen Turnaoğlu, Endeavor Türkiye’nin yönetim kurulunda P&G'yi temsil etmektedir.
Turnaoğlu aynı zamanda Amerikan Şirketler Derneği’nin (AmCham Türkiye/ABFT) Başkanlığını;, Boğaziçi Üniversitesi Mütevelliler Heyeti Üyeliğini ve Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu üyeliğini üstlenmektedir.
Samsun Bafra doğumlu Turnaoğlu Samsun Anadolu Lisesi ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, burslu olarak kabul edildiği Massachusetts Üniversitesi Uluslararası Finans ve Pazarlama bölümünde çift ana dal yüksek lisansını onur derecesi ile bitirdi. Turnaoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

16:15

26 NİSAN 2024 / CUMA

PARİS 2024 VE SPORUN GÜCÜ