BÖLGENİN EN BÜYÜK İŞ VE EKONOMİ BULUŞMASI

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ’NİN TARİHÇESİ VE UEZ 2023

2012 yılında 50 iş insanı ve 650 izleyicinin katılımıyla yola çıkan Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ), aradan geçen sürede “bölgenin en büyük buluşmasına” dönüştü. Avrasya’nın dikkatle izlenen , en beğenilen iş ve ekonomi organizasyonu unvanıyla anılmaya başlandı. Yıllar içinde gelişerek Türkiye’den ve dünyadan üst düzey 110 konuşmacı ve 2 bin katılımcıya ulaştı. UEZ, 2021’de pandemi döneminin hızlı değişen gündemini ve dinamiklerini yakalamak üzere bahar ve güz olmak üzere iki kez hibrid formatta hayata geçirildi.

Capital, Ekonomist ve Start Up dergileri tarafından organize edilen zirve, 2022 yılında tamamen yenilenip tekrar fiziksel olarak Sapanca’da 6-9 Ekim 2022 tarihlerinde 80’den fazla konuşmacı ve 1.000’e yakın üst düzey katılımcıyla düzenlenerek büyük beğeni topladı. UEZ 2022’ye Fransa Eski Cumhurbaşkanı François Hollande “özel konuşmacı” olarak katıldı. 2023 yılında 27-30 Nisan tarihlerinde zirve “Tek Dünya,Ortak Bir Gelecek: Yeni Nesiller için Yarını Şekillendirecek Politikalar ve İş Stratejileri” ana teması altında hayata geçirildi. UEZ 2023’e Özel konuşmacı olarak Almanya Eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff’ın yanı sıra İtalya Eski Başbakanı Enrico Letta, İngiltere’de Cameron, May ve Johnson Hükümetleri Eski Devlet Bakanı olarak görev yapan Jo Johnson’da katıldı ve “Değişen Global Düzen: Avrupa ve Türkiye’nin Yeni Rolleri” konusunda özel bir panelde analizlerini paylaştılar.

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ

2012 yılında 50 iş insanı ve 650 izleyicinin katılımıyla yola çıkan Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ), aradan geçen sürede “bölgenin en büyük buluşmasına”  dönüştü. Yıllar içinde gelişerek Türkiye’den ve dünyadan üst düzey 110 konuşmacı ve 2 bin katılımcıya ulaştı. Capital, Ekonomist  ve Start Up dergileri tarafından organize edilen zirve, 2021’de pandemi döneminin hızlı değişen gündemini ve dinamiklerini yakalamak üzere bahar ve sonbahar olmak üzere iki kez hayata geçirildi. 24-25 Mart tarihlerinde hibrit olarak düzenlediğimiz UEZ’21 Bahar zirvesinde “Yeni Dünyaya Hazır Mıyız” teması altında 14 farklı panel gerçekleştirildi. 24- 25 Kasım’daki UEZ’21 Sonbahar ise “Sürdürülebilirlik ve Gelecek” temasıyla planlandı. Zirve  “Sürdürülebilirlik”, “Global Ekonomi: Daha İyi Bir Gelecek Mümkün Mü?”, “Döngüsel Ekonomi”, “Enerjide Yeni Dengeler”, “Bankacılığın Geleceği”, “Tarımda Yeni Vizyon”, “İşte Daha Fazla Kadın ve Eşitlik” ve “Geleceği Dönüştüren Teknolojiler” gibi günümüz iş dünyasının ajandasında öne çıkan konular panellerde Türkiye’den ve yurt dışından iş, ekonomi, siyaset ve ekonomi ve akademi alanında lider konuşmacıların katkısıyla ele alındı.

Türk iş ve ekonomi dünyası liderlerinin yıllardır büyük ilgi ve teveccüh gösterdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi , 2022 yılında tekrar fiziksel olarak Sapanca’da pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenecek. Capital&Ekonomist ve Start Up Dergileri olarak bizler UEZ 2022’nin bu zorlu pandemi döneminden çıkışta ekonomi yönetiminin, kamu ve iş dünyası liderlerinin yeni dünyaya ilişkin güncel problemleri ancak hep birlikte çalışarak çözebileceğini düşünüyoruz. Fikir önderlerinin tüm dünyayı kapsaması gereken yeni, sürdürülebilir ve eşitlikçi bir ekonomik modele geçiş için “birlikte” öncülük edecekleri değişim, iyileştirme,  yeniden tasarlama ve onu takip edecek toparlanmanın ardından yeniden yükseliş hedeflerine ilişkin mesajlarını güçlü bir tonla kamuoyuyla paylaşabileceği , vizyoner, üst düzey bir platform olarak hayat bulmasını amaçlıyoruz. “Yeni Küresel Düzeni Tasarlamak: Birlikte İyileştirme, Değişim ve Dijitalleşme” teması altında düzenlenecek UEZ 2022’de geçiş sürecinin zorlukları, daha sürdürülebilir üretim sistemleri ve tüketim bilincine geçişin önündeki engeller ve bu hedefler doğrultusunda atılması gereken adımlar konuşulup, tartışılacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi, katılımcılara “özel kapalı yemekler”, “Networking fırsatları”, “özel basın buluşması” gibi olanaklar da sunuyor. UEZ, giderek içerik paylaşımın yanı sıra “buluşmanın adresi” haline de gelmiş durumda. 2022 yılında gerçekleşecek Zirve’de yine iş dünyasından üst düzeyde katılım olacak. Ayrıntıları web sitemizden takip edebilirsiniz.