speaker-photo

Özgür Güleryüz

STM Y.K.Ü. ve Genel Müdür

Özgür GÜLERYÜZ, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans ve yüksek lisans eğitimlerini burslu olarak Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 1998 yılında tamamlamıştır. Aynı zamanda Bilkent Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarda bulunan Özgür GÜLERYÜZ, 2012 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi tarafından yürütülen Executive Master of Business Administration (MBA) programını başarıyla tamamlamıştır.

1998 yılında Finlandiya’nın Tampere şehrinde bulunan NOKIA Mobile Phones şirketinin Ar-Ge bölümünde Kıdemli Sistem Mühendisi olarak çalışmaya başlayan Özgür GÜLERYÜZ, 2003 yılında Türkiye’ye dönerek kariyerine ASELSAN’da haberleşme teknolojileri, bilgi güvenliği ve siber güvenlik alanlarında görevlerini eklemiştir. Özgür GÜLERYÜZ, 2007 yılında STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş. (STM)’de farklı projelerin teknik ve proje yöneticiliğinin yanı sıra, danışmanlık ve denizcilik projeleri faaliyetlerinin de bağlı bulunduğu Sistem Mühendisliği Müdürlüğü ve Kalite Güvence Müdürlüğü pozisyonları gibi birçok yönetsel görevde bulunmuştur. 2014-2019 yılları arasında ASELSAN’da görev yapan Özgür GÜLERYÜZ, Ocak 2019 tarihinde STM’de Mühendislik ve Danışmanlık Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Temmuz 2020 tarihinden itibaren STM Genel Müdürlük görevini yürüten Özgür GÜLERYÜZ, 20 Haziran 2022 tarihli STM Genel Kurul Toplantısında Genel Kurul Kararı ile Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş, aynı gün yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Yönetim Kurulu Üyesi görevi yanında STM Genel Müdürü olarak görev yapmasına karar verilmiştir.

Halen STM Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür görevlerini yürüten Özgür GÜLERYÜZ bu görevlerinin yanı sıra; ASBÜ Sosyokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim A.Ş.’de, SAHA İstanbul Savunma Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği’nde ve SASAD Savunma ve Havacılık Sanayii İmalatçılar Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce bilen Özgür GÜLERYÜZ, evli ve iki çocuk babasıdır.

15:00

28 NİSAN CUMA 2023

SAVUNMADA YENİ TEKNOLOJİLER & YARATILAN DEĞER