speaker-photo

Levent Özbilgin

Microsoft Türkiye Genel Müdürü

İş hayatına 1998 yılında Amerika’da telekomünikasyon yazılım şirketi Sotas Inc.’da Ürün Yöneticisi olarak başlayan Levent Özbilgin, 2003 yılında ECtel Ltd’a geçti ve şirketin ürün gamlarının Avrupa ve Orta Doğu’da pazarlanmasını üstlendi.
2004 yılında Ürün Müdürü olarak geçtiği Telenity’nin Türkiye, ABD ve Hindistan’da faaliyet gösteren üç ayrı merkezinde yaklaşık 90 kişilik bir ekibi yöneterek, şirketin küresel çapta toplam 30’dan fazla ülkedeki müşterilerine yazılım ihracatı yaptı; hizmet ve servis desteğini yönetti.
2009 yılında Atos Türkiye Müşteri Operasyon Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Alcatel–Lucent Azerbaycan’dan sorumlu Genel Müdür olarak atanarak Bakü’de iş hayatına devam etti.
2012-2014 yılları arasında HPE Türkiye Kurumsal Hizmetler Bölge Satış Müdürü olarak görev yapan Özbilgin, Yunanistan, İsrail ve Türkiye pazarlarında HP ürün ve hizmetlerinin pazarlamasını yönetti.
Levent Özbilgin 2014 yılında Ericsson Türkiye’ye Vodafone’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak iş hacminde %100’den fazla büyüme sağlamasının ardından 2017 yılında telekom ve kamu müşterilerinden sorumlu Satış Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 2018 yılından itibaren ise Ericsson İngiltere’de Vodafone Satış, Dijital ve Kurumsal Hizmetler’den Sorumlu Küresel Satış Başkan Yardımcısı olarak görevine Londra’da devam etti.
Levent Özbilgin 2020 yılının Ekim ayından bu yana Microsoft Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.
İTÜ İşletme Mühendisliği mezuniyetinin ardından The George Washington University Yönetim Bilişim Sistemleri dalında İşletme Yüksek Lisansı (MBA) derecesi bulunan Özbilgin evli ve iki çocuk babasıdır.

09:30

26 NİSAN 2024 / CUMA

DİJİTAL DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK ETMEK