speaker-photo

Kağan Dağtekin

Doğan Holding Otomotiv Grubu Genel Müdür, Y.K.Ü.

Kağan Dağtekin, İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra iş hayatına 1998 yılında Ford Otosan’da başladı. 2005 yılında Koç Grubu sponsorluğunda katıldığı Koç Üniversitesi Executive MBA programını birincilikle tamamlayan Dağtekin, Pazarlama Müdürü olarak geçiş yaptığı Otokoç Otomotiv’de daha sonra Kiralama Operasyonlarına da liderlik yaptı.

2011 yılında e-ticaret tecrübesi kazanma hedefiyle Grupanya.com’a Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Dağtekin, aynı yıl Perabulvarı.com’un kurucu ortağı olarak girişimcilik tecrübesi kazandı. 2012 yılında ise Borusan Otomotiv Premium Kiralama şirketinin Kurucu Genel Müdürü olarak Borusan Grubuna katılan Kağan Dağtekin, 2016 yılında Fransa-INSEAD’da tamamladığı Üst Düzey Yöneticilik eğitimi sonrasında Borusan Otomotiv Grubu İcra Kurulu Üyesi olarak atandı.

Doğan Grubu’nun büyüme stratejileri paralelinde; girişimcilik ve değer üretme heyecanıyla Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su ve Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş. ile Trend A.Ş. Murahhas Üyesi olarak 2019 sonunda gruba dâhil olan Kağan Dağtekin; Doğan Trend Otomotiv çatısı altında otomobil, motosiklet, deniz motorları ve elektrikli oto şarj cihazları distribütörlükleri; satış, pazarlama ve kiralama hizmetlerinin yanı sıra ikinci el ticareti alanlarına da odaklanarak çalışmalarını yürütmektedir.
Kağan Dağtekin evli ve bir çocuk babasıdır.