speaker-photo

Hakkı Yıldız

Yıldızlar Yatırım Holding Y.K.Ü.

Kökleri 1890 yılına dayanan Yıldızlar Yatırım Holding’in dördüncü kuşak temsilcilerinden olan HakkıYıldız, 1975 yılında Samsun’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini İstanbul’da, Yeditepe
Üniversitesi’nde tamamlayan Yıldız, gençlik yıllarından itibaren aile şirketi olan Yıldızlar Yatırım Holding’in farklı kademelerinde görev aldı. Yıllar içinde edindiği deneyim ve yürüttüğü kapsamlı çalışmalar sayesinde, Yıldızlar Yatırım Holding’in Türkiye’nin en büyük sanayi gruplarından birine dönüşmesine öncülük etti. Holding’in yurt dışı yapılanma sürecinde de kritik görevler üstlendi.

İGSAŞ’ın şirket bünyesine katılmasında ve Yıldızlar Yatırım Holding’in 2016 yılında adım attığı son sektör olan demir çelik yatırımında da aktif bir rol üstlenen Yıldız, halen Yıldızlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak şirketteki görevine devam ediyor. Yıldızlar Yatırım Holding iştiraklerinden İGSAŞ ve Yıldız Entegre, İSO 500 listesinde ilk 100’e girme başarısını gösterirken, Yıldız Demir Çelik ise kurulduktan iki yıl sonra ülkenin en çok ihracat yapan şirketlerinden biri olmayı başardı ve bu başarıda Yıldız’ın liderliğinin ve vizyonunun önemli bir payı bulunuyor.

Hakkı Yıldız, yenilikçi bakış açısıyla Yıldızlar Yatırım Holding’in dijitalleşme ve değişim yönetimi süreçlerine liderlik ediyor. Sürekli öğrenmenin gücüne inanan Yıldız, eğitim projelerine destek olmanın geleceğe yapılabilecek en iyi yatırımlardan olduğunu düşünüyor. Bu yaklaşımdan hareketle kurulan Akademi Yıldız, holding ve grup şirketlerdeki çalışanların kariyer yolculuğunu destekliyor.

Forbes dergisi tarafından iş dünyasında Türkiye’nin ekonomi tarihine yön veren ve yaptıklarıyla iz bırakan isimlerine verilen “Yaşayan En Büyük Zihinler” ödülüne layık görülen Hakkı Yıldız, TÜSİAD, MÜSİAD,DEİK, TAİK ve Kocaeli Sanayi Odası üyesidir.

Yıldız, evli ve üç çocuk babasıdır

11:00

29 NİSAN CUMARTESİ 2023

100. YILDA TÜRK SANAYİSİNİN GELECEK ROTASI: DÖNÜŞÜM, RİSKLER VE FIRSATLAR