speaker-photo

Fredrik Reinfeldt

Eski İsveç Başbakanı

Fredrik Reinfeldt 25 yılı aşkın süredir İsveç ve uluslararası politikalar konusunda aktif olarak çalışmaktadır. Parti lideri ve İsveç Başbakanı olarak Sayın Reinfeldt, Ilımlı Birlik Partisi’ni (merkez sağ) yeniden şekillendirdi ve arka arkaya iki seçim kazanan dört partili bir ittifak kurdu.
Bugün Sayın Reinfeldt jeopolitik durum, liderlik ve ekonominin yanı sıra Avrupa ve Nordik politikaları konusunda aktif biçimde seminerler vermekte.
Mayıs 2022’de, Sayın Reinfeldt, Visita’nın başkanlığı görevine getirildi. Visita İsveç ağırlama sektöründeki 8.000 civarında oteli, restoranı ve diğer girişimi temsil ediyor.
Mayıs 2021’den bu yana, Sayın Reinfeldt, Drivkraft Sverige’ın başkanlığını yürütüyor. İsveç Sürdürülebilir ve Yenilikçi Mobilite Sanayi Örgütü (Drivkraft Sverige), yakıt ve biyoyakıt üreticilerine ve üyesi olan pazarlama şirketlerine yönelik bir ulusal sanayi kuruluşudur. Drivkraft Sverige, 2045 itibariyle karbonsuz topluma geçiş için aktif olarak çalışmaktadır.
Ağustos 2019’da, yeni kurulan Centrum för AMP’nin başkanlığı görevine getirildi. Centrum för AMP, kamusal alanları etkinleştirme alanında bir mükemmeliyet merkezidir. Mesela New York ve Londra’da kullanılmakta olan BID (İş geliştirme bölgesi) konseptinin İsveçli modelidir.
2016-2019 yılları arasında, Sayın Reinfeldt, Madencilik Endüstrileri Şeffaflık Girişiminin (Extractive Industries Transparency Initiative –EITI) başkanlığı görevinde bulundu. EITI, doğal kaynakların açık ve sorumlu yönetimini teşvik etmek üzere birlikte çalışan bir uluslararası paydaşlar koalisyonudur.
2016 ile 2020 yılları arasında, Sayın Fredrick Reinfeldt, Bank of America Merrill Lynch Kıdemli Danışmanı görevine getirildi. 2016’dan bu yana, önde gelen bir Kuzey Avrupa özel özsermaye yatırımcısı olan Nordic Capital’in Siyasi Danışmanıdır.

08:45

27 NİSAN 2024 / CUMARTESİ

AÇILIŞ KONUŞMASI