speaker-photo

Ebru Dildar Edin

SKD Türkiye Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Fibabanka Y.K.Ü

Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ebru Dildar Edin, 1993 yılında iş hayatına atıldı. 1997’de Garanti Bankası Kurumsal Bankacılık Birimi’ne katıldı ve 1999’da Proje Finansmanı Birimi’nin kuruluşunda yer aldı. 6 yıl Birim Müdürü olarak çalıştıktan sonra, 2006’da Proje ve Satın alım Finansmanı Koordinatörlüğü’ne getirildi. 25 Kasım 2009’da Kurumsal ve Yatırım Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanan Edin, 2010 yılından beri Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliğini yürüttü, 2012 yılında mevcut sorumluluklarına ek olarak Komite kararlarını hayata geçirmek üzere kurulan Sürdürülebilirlik Ekibinin koordinasyonunu da üstlendi.

Edin aynı zamanda, Garanti Yatırım ve Menkul Kıymetler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Garanti Bank S.A.’da (Romanya) ve Garanti Leasing Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Bankacılık ve işletmecilik dallarında 29 yıl iş tecrübesi olan Edin, Kurumsal Bankacılık, Global Piyasalar, Nakit Yönetimi ve Finansal Kurumlar, Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Strateji, Analiz ve Koordinasyon, Yatırım Bankacılığı ve Finansmanı ve Sürdürülebilirlik alanlarından sorumlu oldu.

2023 yılı itibarıyla Fibabanka Yönetim Kurulu üyesi olan Ebru Dildar Edin hali hazırda İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

Bu görevin yanı sıra İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Yüzde 30 Kulübü Yönetim Kurulu görevlerini devam ettirmektedir. Aynı zamanda İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

15:15

26 NİSAN 2024 / CUMA

21’İNCİ YÜZYIL İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ MODELLERİ VE STRATEJİLER