speaker-photo

Değerhan Usluel

Türkiye teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Y.K.B. Usluel Şirketler Grubu YKÜ

Değerhan Usluel, 1994 yılında ABD’de web konferans ve sanal sınıf sektörünün ilk firması olan iLinc’i kurmuş, CTO, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak firmanın organik büyüme ve şirket birleşmeleri yoluyla $500 milyon NASDAQ borsa değerine ulaşmasına liderlik etmiştir. iLinc önce BroadSoft tarafından satın alınmış, 2018 yılında Cisco’nun parçası olmuştur.

2000’li yıllarda finans ve telekomünikasyon sektörlerinde büyük veri ve analitik modelleme üzerine çalışan Usluel, San Francisco merkezli KXEN yazılım firmasında CMO görevi ile şirketin Analitik Müşteri Yaşam Döngüsü çözümlerini yönlendirmiştir. Gartner Müşteri Veri Madenciliği kategorisine Vizyoner olarak dahil edilen KXEN, daha sonra SAP tarafından satın alınmıştır.

#TeknolojiÜretenTürkiye misyonu üzerine çalışan Değerhan Usluel, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı’nda Yönetim Kurulu Başkanı, Teknoloji Yatırım A.Ş. ve Usluel Şirketler Grubu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

1968 yılında kurulan Usluel Şirketler Grubu, enerji, telekomünikasyon, raylı sistemler, emlak geliştirme, ofis ve konut İnşaatı konularında hizmet veren bir mühendislik ve inşaat şirketleri grubudur.

Usluel, TED Ankara Koleji, Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Rensselaer Polytechnic Institute (RPI) İşletme Yüksek Lisans (MBA) mezunudur.