speaker-photo

Ahu Serter

Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı FARK LABS Kurucusu

Ahu Serter, paydaşlara kendi gelecek portföylerini oluşturmaları ve kendilerinin daha iyi versiyonuna yatırım yapmalarına yardımcı olmak üzere kurulmuş global bir strateji ve yenilik danışmanlık şirketi olan FARK LABS’in kurucusudur. Fark Labs, temel olarak mobilite, yenilenebilir enerji, temel insani ihtiyaçlar (su, gıda, tarım), afet teknolojileri ve sürdürülebilir materyaller alanlarında daha iyi bir gelecek için değişimi, sorgulamayı ve merakı güçlendirmeye odaklı bir katalizördür.
Serter, Türkiye’deki ilk cinsiyet dengeli girişim sermayesi (VC) fonu olan Sente Ventures, F+Ventures ve Arya Ventures’da GP görevinde bulunmaktadır. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanınca atanmış Türkiye Kadın Stratejik Girişimi başkanlığı görevini de sürdürüyor. Serter, portföy şirketlerindeki yönetim kurulu görevlerine ek olarak, Şişecam ve TAYSAD’da (Türkiye Tedarikçiler Derneği) yönetim kurulu üyesidir.
Farplas, Farform, Faraero, Farplas&Smart Solutions, Romanya ve Tayland otomotiv tedarikçi şirketlerinden oluşan Fark Holding başkanlığını da yürütmektedir.

13:30

27 NİSAN 2024 / CUMARTESİ

LİDERLERİN GELECEK VİZYONU: YARININ ŞİRKETİ İÇİN YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR, YATIRIMLAR VE HEDEFLER