speaker-photo

Neşecan Çekici

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı

Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - İktisat Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi'nde Para/Banka Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA programını tamamlamıştır. Türkiye'nin önde gelen holdinglerinde yedi yıl boyunca yöneticilik görevlerinde bulunduktan sonra 1995 yılında gayrimenkul sektörüne adım atan ve bugüne değin farklı birçok projede imzası yeralan Neşecan ÇEKİCİ, Epos Gayrimenkul Danışmanlık ve Değerleme A.Ş'nin kurucusu ve yönetici ortağıdır. Türkiye genelinde ve uluslararası platformda çeşitli kuruluşlara Değerleme, Gayrimenkul Geliştirme ve Danışmanlık alanlarında hizmet vermektedir.
Sektörle ilgili birçok araştırma, derleme ve makalesi olan ÇEKİCİ, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Değerleme Uzmanlığı Lisansı'na sahiptir. 2011 - 2013 döneminde Lisanslı Değerleme Şirketleri Birliği Derneği'nde (LideBİR) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Aynı zamanda birçok üniversitenin lisans ve yüksek lisans programlarında sektör öğretim görevlisi olarak dersler vermektedir. Uzun yıllar Türkiye’de kadın girişimciliğini geliştirmek, ekonomik ve sosyal yaşamda kadının konumunu güçlendirmek amacıyla destek verdiği Kadın Girişimciler Derneği’nde (KAGİDER) 2023 - 2025 dönemi Yönetim Kurulunda Asil YK üyesi olarak görev yapmaktadır.
Türkiye’nin gayrimenkul platformu Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği’nde (GYODER) 2011 yılından bu yana aralıksız olarak Yönetim Kurullarında en son Başkan Yardımcılığı olmak üzere bir çok görev alan Neşecan ÇEKİCİ, mesleki ve akademik çalışmaları, sektördeki etik, sofistike görüşleri ve çeşitli platformlardaki temsilleri dikkate alınarak, ekonomi ve iş dünyasının bir çok geleneksel hizmet ödülünün de sahibi olmuştur.
Neşecan ÇEKİCİ, evli ve bir kız çocuk annesidir.

11:30

27 NİSAN 2024 / CUMARTESİ

PANEL SAAT:11.30-GAYRİMENKULÜN YARINI: YAŞANABİLİR KENTLER VE MEKANLAR PLANLAMAK