speaker-photo

Emre Karter

Citibank Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi

Emre Karter, Citibank Türkiye genel müdürlüğü görevini 2020 yılından beri yürütmektedir. Karter, bu göreve ataması öncesinde Citi’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi İşlem Bankacılığı Başkanı olarak Dubai’de görev almıştır. Bu görevinde bölgede yer alan 14 ülkedeki dış ticaretin finansmanı ve nakit yönetiminden sorumlu olan Karter, aynı zamanda Citibank Türkiye yönetim kurulu üyeliğini de yürütmüştür.
Emre Karter, Citibank’daki kariyerine Türkiye’de kurumsal bankacılıkta başlamıştır. Daha sonra Türkiye’de nakit yönetimi ve dış ticaretin finansmanını bünyesinde bulunduran işlem bankacılığının başına geçen Karter, 2010 yılında Rusya, Orta ve Doğu Avrupa Global İşlem Bankacılığı başkanlığını üstlenmiştir. Karter, daha sonra Dubai’de Ortadoğu ve Afrika’daki 14 ülkeden Sorumlu Global İşlem Bankacılığı Başkanı olarak görev almıştır.
Emre Karter Citibank Türkiye, Citibank NV Hollanda, ve Citi İslami Yatırım Bankası yönetim kurulu üyeliklerini de yürütmektedir. Emre Karter aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham) ve TAİK Yönetim Kurulu üyeliklerini de yürütmektedir.
Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünde mezun olan Karter, yüksek lisansını New Hampshire College’de tamamlamıştır.

13:30

27 NİSAN 2024 / CUMARTESİ

LİDERLERİN GELECEK VİZYONU: YARININ ŞİRKETİ İÇİN YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR, YATIRIMLAR VE HEDEFLER

10:00

29 NİSAN CUMARTESİ 2023

100.YILDA BANKACILIK VE FİNANSIN YENİ VİZYONU