speaker-photo

Emre Eczacıbaşı

Eczacıbaşı Holding Y.K.Ü., İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörü

1984 yılında İstanbul’da doğan Nejat Emre Eczacıbaşı, lisans eğitimini 2006’da Harvard Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı. 2011’de Columbia Business School’dan İşletme Yüksek Lisans diploması aldı.

Kariyerine PricewaterhouseCoopers (PwC) Türkiye’de finansal danışmanlık yaparak başlayan Eczacıbaşı, 2008 yılında Eczacıbaşı Holding Stratejik Pazarlama ve Finansman Grup Başkanlığı’na geçti. 2011-2013 döneminde, Türkiye ve gelişmekte olan ülkelerde geleneksel zanaatları hayata döndürerek işsizliği azaltmak hedefiyle bir şirket kurarak, mikrofinans ve sosyal girişimcilik projeleri gerçekleştirdi.

 

2013 yılında Türkiye’ye dönen Eczacıbaşı, 2014 sonuna kadar Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Stratejik Pazarlama bölümünde çalıştı. Ocak 2015’te Yapı Ürünleri Grubu’nun mutfak iş alanında Genel Müdürlük görevini üstlenen Eczacıbaşı, mutfağı yeni nesil ihtiyaçlara cevap veren bir yaşam merkezi haline getirmek için İntema Yaşam şirketini hayata geçirdi.

 

2019 yılından itibaren Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörlüğü görevlerini yürüten Emre Eczacıbaşı’nın, Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarında, Hedefler için İş Dünyası Platformu ve Türkiye Girişimcilik Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyelikleri bulunmaktadır.

16:30

29 NİSAN CUMARTESİ 2023

YÜKSELEN YATIRIMLAR: YENİ TEKNOLOJİLER VE İNOVATİF GİRİŞİMLER