speaker-photo

Daniel Doll Steinberg

Girişimci -Yatırımcı

Daniel kariyerine 1991 yılında küresel türev teknolojisi sektöründe başladı; bu, teknolojinin finans sektörüne getirdiği ilk gerçek değişimdi ve dünyanın en büyük küresel varlık sınıfını yarattı. 1995 ile 1997 yılları arasında, New York'taki önemli bir küresel bankanın ABD operasyonlarının değişim yönetiminden sorumluydu. Ardından, kurduğu şirkette, dijital hak yönetimi (DRM) için yeniden satıcılara ve müşterilere doğrudan etkinleştirme anahtarları ve içerik sağlayarak, yazılım ve bilgisayar oyunu endüstrilerini dönüştürmeye yardımcı oldu.

Avrupa Komisyonu tarafından eğitim, kesinti ve işin geleceği konularında uzman danışman olarak atandı ve aynı zamanda İngiltere Hükümeti'nde 2012 İnovasyon Raporu'nu ortaklaşa yazmak üzere görev aldı. 2017'de Atari, Ethereum kurucusu ve birkaç oyun efsanesi ile birlikte Metavers tabanlı yeni bir ekonomi platformu inşa etmek amacıyla Atari Token Projesi'ni kurdu. Şu anda, 'Aktif Yenilik' risk sermayesi fonu EdenBase'in kurucu ortağı olarak görev almakta ve AI (Yapay Zeka) ve sınır teknolojilerinin sorumlu yatırımı ve işletmelere benimsetilmesi konusunda bir platform olan TransformBase'in kurucularından biridir.

Eylül 2023'te Wiley tarafından yayımlanan "Unsupervised" adlı kitabı, Bloomberg tarafından yılın kitabı seçildi. Kitap, yeni teknolojilerin hayatlarımızı ve toplumu nasıl etkilediğini, hepimizin fırsatı nasıl değerlendirmemiz gerektiğini ve kontrolsüz bırakılırsa neler olabileceğini açıklıyor.

14:30

27 NİSAN 2024 / CUMARTESİ

YAPAY ZEKA İŞ DÜNYASINI NASIL DEĞİŞTİRECEK?