speaker-photo

Begüm Doğan Faralyalı

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı

Begüm Doğan Faralyalı, lisans öğrenimini London School of Economics’te Ekonomi ve Felsefe alanlarında tamamlamış ve Stanford Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde (ABD) yüksek lisans eğitimi almıştır.

Profesyonel iş hayatına New York Arthur Andersen’da danışman olarak başlamıştır. Bu deneyiminin ardından Londra Monitor Grup’da, Avrupa’nın önde gelen medya ve teknoloji şirketlerine yönelik yeniden yapılandırma projelerinde danışmanlık yapmıştır.

Begüm Doğan Faralyalı, 2004 yılında Doğan Medya Grubu’na uluslararası büyüme ve yabancı yatırımlardan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katılmıştır. 2007 yılında, Romanya’nın ulusal eğlence kanalı olan ve halen Romanya’nın en çok izlenen 3 kanalından biri olan Kanal D Romanya’nın kuruluş sürecinde yer almıştır. Faralyalı 2009 yılında Star TV’nin CEO’luğunu, 2010 yılında da Kanal D ve CNN Türk’ü de bünyesinde bulunduran Doğan TV Holding’in Başkanlığı’nı üstlenmiştir.

Ocak 2012’den itibaren elektrik üretimi, akaryakıt perakendesi, sanayi & ticaret, otomotiv ticareti & pazarlama, finansman & yatırım, internet & eğlence, ve gayrimenkul yatırımları sektörlerinde faaliyet gösteren Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir. Faralyalı aynı zamanda Doğan Yayınları, Sesa Üretim, Sesa Ambalaj ve Karel’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı sürdürmektedir.

Begüm Doğan Faralyalı, Stanford Üniversitesi İşletme Okulu (GSB), UNDP Gelişmekte Olan Özel Sektör Uluslararası İstanbul Merkezi danışma kurulu, TÜSİAD (Türk Sanayi ve İş Adamları Derneği), GİF (Global İlişkiler Forumu) WEF (Dünya Ekonomik Forumu), BSDC (İş ve Sürdürülebilir Kalkınma Komisyonu) üyesi olan Faralyalı, WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) mütevelli heyeti üyesi ve genç sosyal girişimcilerle çalışan sivil toplum kuruluşu YGA (Young Guru Akademisi)’nın düş ortağı da olan Faralyalı, Türkiye’de “Ortak Değerler Hareketi”nin kurucusu, sözcüsü, değer odaklı toplum için gönüllü elçidir. Begüm Doğan Faralyalı, evli ve iki çocuk annesidir.

14:15

26 NİSAN 2024 / CUMA

SORUMLU VE DUYARLI LİDERLİK

14:00

28 NİSAN CUMA 2023

100. YILINDA TÜRK İŞ DÜNYASI İÇİN GELECEK MODELİ: AMAÇ ODAKLI LİDERLİK VE STRATEJİ