speaker-photo

Başak Karaca

Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü

Galatasaray Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’ne çift ana dalda devam eden Başak Karaca, yükseköğrenimini İşletme ve Siyaset Bilimi/Uluslararası İlişkiler bölümlerinden dereceyle mezun olarak tamamladı.

 

Mezuniyet sonrasında Procter&Gamble (P&G) Pazarlama Departmanı’nda işe başlayan Karaca, Türkiye’de pazar uygulamaları alanında edindiği tecrübe ile şirketin bölge merkezi olan İsviçre’de global marka stratejilerinin bölgeye uyarlanması, marka inşası ve tutundurma faaliyetlerini yönetti. P&G’nin ABD-Cincinnati’deki global merkezinde marka, inovasyon, patent, strateji ve sürdürülebilir iş geliştirme konularında çalıştı.

 

Yurt dışında geçen 10 yılın ardından Türkiye’ye dönen Karaca Yıldız Holding’de kariyerini, farklı üst düzey görevlerle ve Yönetim Kurulu üyelikleriyle devam ettirdi.

 

Kendi danışmanlık şirketini kurarak birçok şirkete marka, strateji, iş geliştirme, pazara giriş ve verimlilik konusunda destek verdi. Farklı sektörlerde ve yapılarda Yönetim Krurulu üyelikleri devam etmekte olan Karaca eğitimine de hem öğrenci hem de eğitmen olarak devam etmekte.

Başak Karaca halen Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyor.

10:30

28 NİSAN CUMA 2023

SOSYAL YATIRIM: YENİ NESİLLERİ GELECEĞE HAZIRLAMAK