speaker-photo

Anabel Díaz

Uber Başkan Yardımcısı, Mobilite EMEA Bölgesi Genel Müdürü

Anabel Díaz (İspanya, 1975), Uber’in Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesi genelinde Merkezi Operasyonlar ekibine liderlik etmek üzere Mayıs 2019'da şirkete katıldı. Şu anda Uber Başkan Yardımcısı, Mobilite EMEA Bölgesi Genel Müdürü olarak Uber'in 40 ülkeyi kapsayan EMEA bölgesine liderlik etmektedir.

Sayın Diaz, Murcia Üniversitesi'nden Bilgisayar Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi ve Insead'dan Executive MBA derecesi almıştır. Aralarında General Electric ve SABIC'in de bulunduğu büyük küresel organizasyonlarda operasyon, lojistik ve ticari yönetim alanında yirmi yıldan fazla deneyime sahiptir.

Operasyonel mükemmellik, inovasyon ve kâr odaklılığa ek olarak Sayın Diaz, her zaman çeşitli ve yetenekli ekipler kurmaya ve geliştirmeye öncelik vermiştir. Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığın güçlü bir destekçisi olan Diaz, daha iyi bir çalışan deneyimi sunmak adına Uber'de birçok girişime önayak olmuştur. "Women@Uber" (Uber’deki Kadınlar) çalışan grubunun yönetici sponsorudur ve Uber platformunda kadın sürücü temsilini artırmak gibi başka girişimlerde de yer almaktadır.

Sayın Diaz aynı zamanda Uber'in sürdürülebilirlik stratejisinin en büyük itici güçlerinden biridir. Elektrikli araçlara dönüşümü hızlandırarak Uber’in sürdürülebilir mobilite alanındaki lider konumunu pekiştirmek önceliklerinden birisidir.

Anabel, çeşitli yönetim kurullarının üyesidir ve girişimciliği aktif olarak desteklemektedir. Sektöre ve topluma yaptığı katkılar ile 2022'de İspanya'nın TOP100 Kadını arasında yer almış, 2022'den beri Forbes'un İspanya'daki En Etkili 100 Kadın listesinde yer almış ve Merca2 tarafından 2023'te İspanya'daki en etkili 20 iş insanından biri olarak kabul edilmiştir.

08:45

26 NİSAN 2024 / CUMA

AÇILIŞ KONUŞMALARI