THE LARGEST BUSINESS AND ECONOMY MEETING IN THE REGION

ULUDAG ECONOMY SUMMIT

ULUDAG ECONOMY SUMMIT

HISTORY AND UEZ 2022

Uludag Economic Summit (UEZ), which set off in 2012 with the participation of 50 business people and 650 audiences, has turned into “the biggest meeting of the region” in the meantime. It started to be known as the most admired business and economy organization in Eurasia. It has developed over the years and reached 110 high-level speakers and 2 thousand participants from Turkey and the world. UEZ was implemented in a hybrid format twice, in spring and fall, in 2021 to capture the fast-changing agenda and dynamics of the pandemic period.

Organized by Capital, Economist and Start Up magazines, the summit was completely renewed in 2022 and was physically held again in Sapanca on 6-9 October 2022 with more than 80 speakers and nearly 1,000 senior participants. Former President of France François Hollande and Minister of Treasury and Finance of the Republic of Turkey Dr. UEZ 2022, in which Nureddin Nebati participated as a “special speaker”, was held under the theme of “Designing the New Global Order: Healing Together, Change and Digitization”. At the summit, the obstacles to the transition to a more sustainable economic system after the pandemic and the steps that public and business leaders in the world and in Turkey should take in harmony with the spirit of “cooperation” were discussed.

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ

2012 yılında 50 iş insanı ve 650 izleyicinin katılımıyla yola çıkan Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ), aradan geçen sürede “bölgenin en büyük buluşmasına”  dönüştü. Yıllar içinde gelişerek Türkiye’den ve dünyadan üst düzey 110 konuşmacı ve 2 bin katılımcıya ulaştı. Capital, Ekonomist  ve Start Up dergileri tarafından organize edilen zirve, 2021’de pandemi döneminin hızlı değişen gündemini ve dinamiklerini yakalamak üzere bahar ve sonbahar olmak üzere iki kez hayata geçirildi. 24-25 Mart tarihlerinde hibrit olarak düzenlediğimiz UEZ’21 Bahar zirvesinde “Yeni Dünyaya Hazır Mıyız” teması altında 14 farklı panel gerçekleştirildi. 24- 25 Kasım’daki UEZ’21 Sonbahar ise “Sürdürülebilirlik ve Gelecek” temasıyla planlandı. Zirve  “Sürdürülebilirlik”, “Global Ekonomi: Daha İyi Bir Gelecek Mümkün Mü?”, “Döngüsel Ekonomi”, “Enerjide Yeni Dengeler”, “Bankacılığın Geleceği”, “Tarımda Yeni Vizyon”, “İşte Daha Fazla Kadın ve Eşitlik” ve “Geleceği Dönüştüren Teknolojiler” gibi günümüz iş dünyasının ajandasında öne çıkan konular panellerde Türkiye’den ve yurt dışından iş, ekonomi, siyaset ve ekonomi ve akademi alanında lider konuşmacıların katkısıyla ele alındı.

Türk iş ve ekonomi dünyası liderlerinin yıllardır büyük ilgi ve teveccüh gösterdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi , 2022 yılında tekrar fiziksel olarak Sapanca’da pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenecek. Capital&Ekonomist ve Start Up Dergileri olarak bizler UEZ 2022’nin bu zorlu pandemi döneminden çıkışta ekonomi yönetiminin, kamu ve iş dünyası liderlerinin yeni dünyaya ilişkin güncel problemleri ancak hep birlikte çalışarak çözebileceğini düşünüyoruz. Fikir önderlerinin tüm dünyayı kapsaması gereken yeni, sürdürülebilir ve eşitlikçi bir ekonomik modele geçiş için “birlikte” öncülük edecekleri değişim, iyileştirme,  yeniden tasarlama ve onu takip edecek toparlanmanın ardından yeniden yükseliş hedeflerine ilişkin mesajlarını güçlü bir tonla kamuoyuyla paylaşabileceği , vizyoner, üst düzey bir platform olarak hayat bulmasını amaçlıyoruz. “Yeni Küresel Düzeni Tasarlamak: Birlikte İyileştirme, Değişim ve Dijitalleşme” teması altında düzenlenecek UEZ 2022’de geçiş sürecinin zorlukları, daha sürdürülebilir üretim sistemleri ve tüketim bilincine geçişin önündeki engeller ve bu hedefler doğrultusunda atılması gereken adımlar konuşulup, tartışılacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi, katılımcılara “özel kapalı yemekler”, “Networking fırsatları”, “özel basın buluşması” gibi olanaklar da sunuyor. UEZ, giderek içerik paylaşımın yanı sıra “buluşmanın adresi” haline de gelmiş durumda. 2022 yılında gerçekleşecek Zirve’de yine iş dünyasından üst düzeyde katılım olacak. Ayrıntıları web sitemizden takip edebilirsiniz.