REGION'S BIGGEST BUSINESS AND ECONOMY MEETING

HISTORY OF ULUDAG ECONOMY SUMMIT AND UEZ 2023

Uludağ Economic Summit (UEZ), which set out in 2012 with the participation of 50 business people and 650 spectators, turned into the “biggest meeting of the region” in the intervening period. It started to be remembered with the title of the carefully watched and most admired business and economy organisation of Eurasia. Over the years, it has developed and reached 110 high-level speakers and 2,000 participants from Turkey and the world. The UEZ was implemented in hybrid format twice, spring and fall, to capture the fast-changing agenda and dynamics of the pandemic period in 2021.

Organised by Capital, Ekonomist and Start Up magazines, the summit was completely renewed in 2022 and physically held in Sapanca on October 6-9, 2022 with more than 80 speakers and nearly 1,000 senior participants and received great acclaim. Former French President François Hollande attended the UEZ 2022 as a ‘special speaker’. In 2023, on April 27-30, the summit was carried out under the main theme of “One World, A Common Future: Policies and Business Strategies to Shape Tomorrow for New Generations”. As a special speaker to UEZ 2023, former President Christian Wulff of Germany, as well as Former Italian Prime Minister Enrico Letta, Jo Johnson, who served as the Former Minister of State of the Cameron, May and Johnson Governments in England, and shared their analysis in a special panel on “Changing Global Order: The New Roles of Europe and Turkey”.

ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ

2012 yılında 50 iş insanı ve 650 izleyicinin katılımıyla yola çıkan Uludağ Ekonomi Zirvesi (UEZ), aradan geçen sürede “bölgenin en büyük buluşmasına”  dönüştü. Yıllar içinde gelişerek Türkiye’den ve dünyadan üst düzey 110 konuşmacı ve 2 bin katılımcıya ulaştı. Capital, Ekonomist  ve Start Up dergileri tarafından organize edilen zirve, 2021’de pandemi döneminin hızlı değişen gündemini ve dinamiklerini yakalamak üzere bahar ve sonbahar olmak üzere iki kez hayata geçirildi. 24-25 Mart tarihlerinde hibrit olarak düzenlediğimiz UEZ’21 Bahar zirvesinde “Yeni Dünyaya Hazır Mıyız” teması altında 14 farklı panel gerçekleştirildi. 24- 25 Kasım’daki UEZ’21 Sonbahar ise “Sürdürülebilirlik ve Gelecek” temasıyla planlandı. Zirve  “Sürdürülebilirlik”, “Global Ekonomi: Daha İyi Bir Gelecek Mümkün Mü?”, “Döngüsel Ekonomi”, “Enerjide Yeni Dengeler”, “Bankacılığın Geleceği”, “Tarımda Yeni Vizyon”, “İşte Daha Fazla Kadın ve Eşitlik” ve “Geleceği Dönüştüren Teknolojiler” gibi günümüz iş dünyasının ajandasında öne çıkan konular panellerde Türkiye’den ve yurt dışından iş, ekonomi, siyaset ve ekonomi ve akademi alanında lider konuşmacıların katkısıyla ele alındı.

Türk iş ve ekonomi dünyası liderlerinin yıllardır büyük ilgi ve teveccüh gösterdiği Uludağ Ekonomi Zirvesi , 2022 yılında tekrar fiziksel olarak Sapanca’da pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenecek. Capital&Ekonomist ve Start Up Dergileri olarak bizler UEZ 2022’nin bu zorlu pandemi döneminden çıkışta ekonomi yönetiminin, kamu ve iş dünyası liderlerinin yeni dünyaya ilişkin güncel problemleri ancak hep birlikte çalışarak çözebileceğini düşünüyoruz. Fikir önderlerinin tüm dünyayı kapsaması gereken yeni, sürdürülebilir ve eşitlikçi bir ekonomik modele geçiş için “birlikte” öncülük edecekleri değişim, iyileştirme,  yeniden tasarlama ve onu takip edecek toparlanmanın ardından yeniden yükseliş hedeflerine ilişkin mesajlarını güçlü bir tonla kamuoyuyla paylaşabileceği , vizyoner, üst düzey bir platform olarak hayat bulmasını amaçlıyoruz. “Yeni Küresel Düzeni Tasarlamak: Birlikte İyileştirme, Değişim ve Dijitalleşme” teması altında düzenlenecek UEZ 2022’de geçiş sürecinin zorlukları, daha sürdürülebilir üretim sistemleri ve tüketim bilincine geçişin önündeki engeller ve bu hedefler doğrultusunda atılması gereken adımlar konuşulup, tartışılacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi, katılımcılara “özel kapalı yemekler”, “Networking fırsatları”, “özel basın buluşması” gibi olanaklar da sunuyor. UEZ, giderek içerik paylaşımın yanı sıra “buluşmanın adresi” haline de gelmiş durumda. 2022 yılında gerçekleşecek Zirve’de yine iş dünyasından üst düzeyde katılım olacak. Ayrıntıları web sitemizden takip edebilirsiniz.